Nastavi si svoj kraj  
Izberi svoje najbližje mesto/kraj
Upoštevaj vse kinodvorane v okolici
Shrani nastavitve
Črnobeli nemi film The Artist je absolutni zmagovalec letošnjih oskarjev. Prejel je pet oskarjev med njimi za najboljši film in režijo. Slavil je tudi glavni igralec Jean Dujardin, pri ženskah pa Meryl Streep za vlogo v filmu The Iron Lady.

Oskarji 2012

 

Najboljši film

Umetnik

Umetnik
The Artist

Žanri:Romantični, Komedija, Drama
Režija:Michel Hazanavicius
Igrajo:John Goodman, Missi Pyle, Malcolm McDowell

Najboljši igralec v glavni vlogi

Umetnik

Jean Dujardin - Umetnik
The Artist

Žanri:Romantični, Komedija, Drama
Režija:Michel Hazanavicius
Igrajo:John Goodman, Missi Pyle, Malcolm McDowell

Najboljša igralka v glavni vlogi

Železna Lady

Meryl Streep - Železna Lady
The Iron Lady

Žanri:Biografski, Drama
Režija:Phyllida Lloyd
Igrajo:Meryl Streep, Jim Broadbent, Iain Glen

Najboljši igralec v stranski vlogi

Začetniki

Christopher Plummer - Začetniki
Beginners

Žanri:Drama
Režija:Mike Mills
Igrajo:Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent

Najboljša igralka v stranski vlogi

Služkinje

Octavia Spencer - Služkinje
The Help

Žanri:Drama
Režija:Tate Taylor
Igrajo:Emma Stone, Jessica Chastain, Bryce Dallas Howard

Najboljša režija

Umetnik

Michel Hazanavicius - Umetnik
The Artist

Žanri:Romantični, Komedija, Drama
Režija:Michel Hazanavicius
Igrajo:John Goodman, Missi Pyle, Malcolm McDowell

Najboljši izvirni scenarij

Polnoč v Parizu

Woody Allen - Polnoč v Parizu
Midnight in Paris

Žanri:Komedija, Romantični
Režija:Woody Allen
Igrajo:Rachel McAdams, Marion Cotillard, Owen Wilson

Najboljši prirejeni scenarij

Potomci

Alexander Payne, Nat Faxon & Jim Rash - Potomci
The Descendants

Žanri:Komedija, Drama
Režija:Alexander Payne
Igrajo:George Clooney, Shailene Woodley, Amara Miller

Najboljši animirani film

Rango
Žanri:Animirani, Akcijski, Pustolovski
Režija:Gore Verbinski
Igrajo:Johnny Depp, Timothy Olyphant, Abigail Breslin

Najboljši tujejezični film

Ločitev

Ločitev
Jodaeiye Nader az Simin

Žanri:Drama
Režija:Asghar Farhadi
Igrajo:Peyman Moaadi, Leila Hatami, Sareh Bayat

Najboljša scenografija

Hugo

Dante Ferretti & Francesca Lo Schiavo - Hugo

Žanri:Pustolovski, Drama, Družinski
Režija:Martin Scorsese
Igrajo:Johnny Depp, Chloë Grace Moretz, Jude Law

Najboljša montaža

Dekle z zmajskim tatujem

Kirk Baxter & Angus Wall - Dekle z zmajskim tatujem
The Girl with the Dragon Tattoo

Žanri:Drama, Triller
Režija:David Fincher
Igrajo:Daniel Craig, Rooney Mara, Robin Wright

Najboljša fotografija-kamera

Hugo

Robert Richardson - Hugo

Žanri:Pustolovski, Drama, Družinski
Režija:Martin Scorsese
Igrajo:Johnny Depp, Chloë Grace Moretz, Jude Law

Najboljša kostumografija

Umetnik

Mark Bridges - Umetnik
The Artist

Žanri:Romantični, Komedija, Drama
Režija:Michel Hazanavicius
Igrajo:John Goodman, Missi Pyle, Malcolm McDowell

Najboljša maska

Železna Lady

Mark Coulier and J. Roy Helland - Železna Lady
The Iron Lady

Žanri:Biografski, Drama
Režija:Phyllida Lloyd
Igrajo:Meryl Streep, Jim Broadbent, Iain Glen

Najboljša izvirna glasbena podlaga

Umetnik

Ludovic Bource - Umetnik
The Artist

Žanri:Romantični, Komedija, Drama
Režija:Michel Hazanavicius
Igrajo:John Goodman, Missi Pyle, Malcolm McDowell

Najboljša izvirna pesem

Muppetki

Man or Muppet - Bret McKenzie - Muppetki
The Muppets

Žanri:Komedija, Družinski
Režija:James Bobin
Igrajo:Mila Kunis, Emily Blunt, Selena Gomez

Mešanje zvoka

Hugo

Tom Fleischman and John Midgley - Hugo

Žanri:Pustolovski, Drama, Družinski
Režija:Martin Scorsese
Igrajo:Johnny Depp, Chloë Grace Moretz, Jude Law

Montaža zvoka

Hugo

Philip Stockton and Eugene Gearty - Hugo

Žanri:Pustolovski, Drama, Družinski
Režija:Martin Scorsese
Igrajo:Johnny Depp, Chloë Grace Moretz, Jude Law

Najboljši vizualni učinki

Hugo

Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossmann & Alex Henning - Hugo

Žanri:Pustolovski, Drama, Družinski
Režija:Martin Scorsese
Igrajo:Johnny Depp, Chloë Grace Moretz, Jude Law

Najboljši dokumentarni film

Undefeated
Žanri:Dokumentarni
Režija:Daniel Lindsay, T.J. Martin
Igrajo:Montrail 'Money' Brown, O.C. Brown, Bill Courtney

Najboljši kratkometražni dokumentarni film

Saving Face
Žanri:Dokumentarni, Kratki, Drama
Režija:Daniel Junge

Najboljši kratkometražni animirani film

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Žanri:Animirani, Kratki, Pustolovski
Režija:William Joyce, Brandon Oldenburg

Najboljši kratkometražni igrani film

The Shore
Žanri:Kratki
Režija:Terry George, Oorlagh George
Igrajo:Ciarán Hinds, Conleth Hill, Kerry Condon